Over Melissa Knollenburg
Met Jam Karet - De tijd is van rubber maakt Melissa Knollenburg haar regiedebuut als nieuwe, vaste maker bij MATZER Theaterproducties.
Melissa legt in haar werk bloot hoe een jonge generatie biculturele Nederlanders zich verhoudt tot hun verleden. Haar personages zijn op zoek naar verbinding en naar manieren om te aarden in een verdeelde samenleving. Dans speelt – naast taal – een grote rol in haar werk.
“Ik leerde als kind dat dagdromen een manier was om aan botsingen te ontsnappen. Ik was niet Nederlands, maar ook niet Indonesisch genoeg om bij een van beide culturen te horen. Ik dacht dat ik er altijd tussen zou vallen, maar nu begrijp ik pas dat ik eigenlijk een derde cultuur heb, die tussen mijn ouderculturen in staat. In die derde cultuur vond ik mijn verbeeldingskracht.” Melissa Kollenburg.
Over Matzer Producties
Melissa Knollenburg is een nieuwe vaste maker bij MATZER Theaterproducties. MATZER maakt theater dat noodzakelijk is en midden in de samenleving staat. We zoeken mensen op waar onze verhalen spelen en benutten de kracht van live ontmoetingen om een breed en inclusief publiek te bereiken. Onze voorstellingen zijn gelaagd en actueel, met een focus op kwaliteit en artistieke autonomie.
Credits, cast & crew
Tekst en regie Melissa Knollenburg / Spel Kyra Bououargane / Choreografie en dans Romee van de Meent / Scenografie Marjolijn Brouwer / Compositie Rosa Sanne / Regie advies Esther Scheldwacht / Campagnebeeld SOGO / Acquisitie & tourneeplanning Bureau Berbee & Jansen