© Gwen van der Zwan

Lancering nulgraad publicatie door charl landvreugd

charl landvreugd x SHEBANG

Let op: dit evenement vindt plaats in SHEBANG aan de Lemelerbergweg 35G, 1101 AH Amsterdam.

charl landvreugd  presenteert de publicatie van zijn project  nulgraad, als gastcurator voor SHEBANG. Deze bijzondere publicatie, waarvoor hij samenwerkt met creative studio VINGER.NL uit Amsterdam Zuidoost.

Het is een uitgave bij de drie presentaties die de nulgraad (degree-zero) inzichtelijk probeerden te maken door middel van poëzie, performance, muziek, en hybride disciplines ontwikkelt door jonge makers uit deze nulgraad, maar ook door een collectief ritueel als onderlegger voor sociale cohesie. 

Kom het programma bijwonen met een performance lecture van charl zelf, een interview door Simone Zeefuik, de uitreiking van het eerste exemplaar en natuurlijk iets lekkers te eten en drinken. En bemachtig zelf deze unieke publicatie die onderdeel is van charls pionierende onderzoeksproject. Alle informatie over het programma volgt binnenkort.  

Over het theoretisch en kunsthistorisch onderzoek omtrent het door charl ontwikkelde concept nulgraad (degree-zero) en hoe die tot stand komt, wordt binnenkort ook een boek uitgegeven in samenwerking met, en gepresenteerd bij KNAW op 20 maart met een symposium. 

SHEBANG: Issue 5

Nulgraad was onderdeel van het programma van Amsterdam 750. Nulgraad beschouwt de mix van verschillende artistieke en culturele elementen als een nieuwe ruimte, een algemene waarheid, een origineel begin, een baseline, een onbelaste ruimte. Binnen deze omgeving is het nooit direct duidelijk waar iets vandaan komt en toch is en was het er altijd al. In nulgraad kwamen zeven kunstenaars samen die vanuit dit nul-nivo werken. Hun praktijk vertrekt vanuit hun realiteit als culturele burgers — hun bijdrage moet niet gezien worden als ontstaan uit een mix van culturen, maar als geboren in het originele begin dat deze nulgraad is. De cultuur die ze creëren is er één van mensen die nog moesten komen en er ondertussen allang zijn. 

RVSP via e-mail: pr@shebangamsterdam.nl

Ontdek meer

Programma

18:00 uur binnenkomst met hapje en drankje
18:45 uur welkomstwoord SHEBANG
19:00 uur performance lecture Charl Landvreugd
19:30 uur overhandiging eerste exemplaar Nulgraad
19:40 uur gesprek Simone Zeefuik en Charl Landvreugd
20:00 uur vragen publiek
20:15 uur einde programma met drankje
21:00 uur einde avond

Over charl landvreugd

charl landvreugd is beeldend kunstenaar, onderzoeker en curator, gespecialiseerd in identiteit, erfgoed en stedelijke toekomstvisies. Met een achtergrond in visuele kunst en theorie combineert hij verschillende disciplines om nieuwe perspectieven op maatschappij en cultuur te verkennen. In SHEBANG Issue #5: Nulgraad koppelt hij zijn expertise aan stromingen zoals het Afro-futurisme, om alternatieve toekomstbeelden te schetsen en de stad op een vernieuwende manier te benaderen.

Over SHEBANG Amsterdam

SHEBANG, een creatief platform voor makers en denkers, is een gezamenlijk initiatief van Bijlmer Parktheater, CBK Zuidoost en Imagine IC. Het platform heeft een nomadisch karakter en opereert op verschillende locaties in Amsterdam Zuidoost.

SHEBANG biedt een speelveld voor makers en denkers om grenzeloos te experimenteren binnen diverse kunstdisciplines zoals beeldende kunst & erfgoed, literatuur, podiumkunsten (muziek, muziektheater, dans en theater) en nog veel meer. Hierbij ontwikkelen zij nieuw werk onder begeleiding van diverse gastcuratoren zoals Richard Kofi, Najah Aouaki, Carly Everaert, Daniël Olivier, Selm Wenselaers en Glenn Helberg. Lees hier meer over SHEBANG

Wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Ga naar wenslijstje

Inschrijven voor onze nieuwsbrief