Serie BPT Talentlab – Van de vloer naar de wereld
Alumni over hun eerste stappen na Talentlab: Jochem en Jane
Talentlab is al jaren een ontwikkelplek bij Bijlmer Parktheater voor nieuwe theatermakers en creatives (18+) om hun makerschap te verdiepen en het kunstenveld te verkennen. In deze 3-delige serie vertellen alumni hoe het traject hun pad heeft beïnvloed en waar zij nu staan.
"Talentlab mij het vertrouwen en de motivatie om auditie te doen voor Theaterdocent Verkort aan de AHK.” Jochem de Groot
Jochem de Groot (44) - lichting 2023
Ik kijk met ontzettend veel plezier terug op Talentlab. Het programma biedt een rijk en inspirerend traject om kennis te maken met het theatervak in de breedste zin. Na mijn eerdere opleiding tot acteur gaf Talentlab mij het vertrouwen en de motivatie om auditie te doen voor Theaterdocent Verkort aan de AHK - en ik werd aangenomen. Met deze opleiding kan ik mijn makerschap verder ontwikkelen, zodat ik niet alleen afhankelijk ben van castings, maar ook zelf nieuw werk kan maken.
Ik werk momenteel als webdeveloper, acteur en fotograaf. Daarnaast zit ik in mijn afstudeerjaar van Theaterdocent Verkort aan de AHK, waar ik me verder ontwikkel tot theatermaker. Als maker onderzoek ik techniek, zowel als theatraal onderwerp als middel. Op dit moment onderzoek ik de impact van technologie op de maatschappij voor een voorstelling waarin theater en digitale technologie elkaar ontmoeten.

Jochem de Groot op de foto.
Jane Dielingen (43) - lichting 2021–2022
Talentlab heeft mijn pad zodanig beïnvloed dat ik uiteindelijk de hbo-opleiding Theaterdocent Verkort / Theatermaker ben gaan volgen, die ik inmiddels met succes heb afgerond. Inmiddels werk ik als theaterdocent in het voortgezet en basisonderwijs én als theatermaker.
Daarnaast ben ik bezig met het opstarten van een basisschool voor talentontwikkeling in Suriname (opening gepland op 1 oktober 2026). Ook onderzoek ik de mogelijkheid om een theaterschool in Almere op te zetten.
.jpeg)
Jane Dielingen op de foto.