OVER JÖRGEN GARIO
Jörgen Gario (ook bekend onder zijn artiestennaam UNOM) is een Nederlands-Caribische dichter, spoken word-artiest en theatermaker met wortels in Curaçao en Sint Maarten. Gario staat bekend om zijn multidisciplinaire benadering van verhalen vertellen, waarbij hij zijn Caribische erfgoed verweeft met zijn passie voor spoken word, theater en muziek. Jörgen is deel van de eerste “Poetry Circle Nowhere” - een landelijk schrijf en performance art gezelschap, waar hij nog steeds doceert.
Internationaal reisde Gario voor poëzie en muziek o.a. naar India, Zuid-Afrika, en overal in Europa en het Caribisch Gebied. Naast zijn podiumkunsten, levert hij ook bijdrage aan nationale en internationale tentoonstellingen in musea en kunstinstellingen, zoals ‘Wie heeft mijn hemel geschilderd’ (Museum Catharijne convent, 2024) en ‘Difficult Pasts. Connected Worlds’ ( Tallinn Art Hall, Estland) 2024.
OVER MICHAEL WANGA
Onder zijn artiestennaam Karpachii maakt Michael muziek met sterke akoestische, Caribische invloeden. Begonnen als b-boy op Curaçao trainde Michael jarenlang zijn explosiviteit en kracht. Door stappen in het theater te zetten, ondervond hij een andere, intuïtieve toepassing van zijn taal als performer. Hij gebruikt de spiritualiteit van zijn thuisland, om tot een nieuwe vertaling van zijn identiteit te komen - in ritme en beweging.
Credits, cast & crew
Concept & Performance / Jörgen Gario & Michael Wanga / Script Jörgen Gario / Design Michael Wanga / Eindregie Petra Ardai